V okolí motelu je možnost navštívit spoustu zajímavých památek a atrakcí.


1) Sezimovo Ústí - město se zhruba 7300 obyvateli. Město je rozděleno na dvě části mezinárodní silnicí E55. Spodní část se je historická zvaná Sezimovo Ústí I, horní část je novější nazývaná Sezimovo Ústí II. V první části pobýval mistr Jan Hus nebo prezident Beneš si zde nechal postavit vilu, kde žil a rovněž je pochován i se svou ženou. Druhá část byla vybudována pro dělníky Tomáše Bati, který se rozhodl postavit zde svou továrnu.

 
2)
Pamětihodnosti Tábora - nejlépe poznáte, pokud se vydáte na procházku, která začíná na Žižkově náměstí. Nejdříve zamiřte do Husitského muzea, kde se seznámíte s historií města, dějinami české reformace a husitskými tradicemi. Odtud můžete sestoupit do středověkého podzemí, které vzniklo propojením sklepů jednotlivých měšťanských domů. Křivolaké uličky starého města vás zavedou k pozůstatkům táborského městského hradu - Kotnovu a parkánovým hradbám. Delší okruh vás provede po zalesněném břehu řeky Lužnice, kolem granátové skály až k vodní nádrži Jordán, která byla vybudována r. 1492 jako zásobárna pitné vody pro město, a dnes slouží především k rekreaci. Severozápadně od historického centra se na vršku skví impozantní stavba barokního chrámu a kláštera v Klokotech - známého poutního místa, se můžete vydat pěšky přes Holečkovy sady a dále po křížové cestě.

Mimo historických památek, můžete v Táboře navštívit další atrakce: Muzeum čokolády a marcipánu, Housův mlýn (filmová zbrojnice a další), Muzeum Lega, Strašidla a skřítkov, Muzeum loutkářského umění, Expozici táborského pokladu3)Kozí Hrádek - je nejpamátnějším hradem Táborska. Z dochovaných pramenů není známo, kdy byl postaven. Nejstarší zprávy jsou až z roku 1377, kdy byl jeho majitelem Vlček z Kozího. Později byl vlastnictvím pánů z Hardeka a Jindřicha z Hradce. Roku 1406 ho získal Vilém z Újezda, ale za 2 roky zemřel, a tak se stal majetkem jeho synů Ctibora a Jana. Svůj největší význam získal pobytem mistra Jana Husa, největší osobnosti českého reformního hnutí.

 

Doporučujeme navštívit : Chýnovské jeskyně, Červená Lhota, Bechyně, zřícenina Choustník, zřícenina Dobronice u Bechyně, Čertovo břemeno a Javorová skála u Jistebnice, Rozhledna Kovářka u Mladé Vožice, naučná stezka Borkovická blata, zříceniny hradů Příběnice a Příběničky, Hrad Šelemberk u Mladé Vožice

 

Katalog výletních cílů v našem okolí
http://www.cestykrajem.cz/katalog/dle-lokalit/lokality/tabor/?page=1

 

Kalendář akcí v našem okolí  pro rok 2016
http://www.taborcz.eu/ap 
ht
tp://www.kultura.sezimovo-usti.cz/


Copyright © 2013. Všechna práva vyhrazena